Ana Sayfa Genel Kpss Genel Kültür En İyi Yayınevi

Kpss Genel Kültür En İyi Yayınevi

Paylaş

Açılımı kamu personeli seçme sınavı olan kpss, kpss genel kültür her yıl yaklaşık bir milyon adayın girdiği bir sınavdır. Adaylar devlet kurumlarında çalışmak ve atanmak amacıyla bu sınava girmektedir. Lisans mezunu adaylar ilk aşama olarak toplam 120 sorudan oluşan ve 130 dakika sınav süresi verilen genel kültür genel yetenek sınavına girerler. Bu sınavda adaylara Türkçe, matematik, tarih, vatandaşlık, coğrafya ve güncel bilgiler konu alanlarından sorular sorulmaktadır.

Adaylar sınava hazırlanırken hangi kaynaklardan yararlanıyor?

Adayların bu sınava hazırlanabilmesi için çok fazla kaynak ve yayın evi bulunmaktadır. Çeşitli yayınların setleri, soru bankaları, denemeleri, ders notları ve yaprak testleri, KPSS dershanelerinin çıkarmış oldukları kitaplar ve denemeler, geçmiş yılların çıkmış sınav soruları, internet ve kendi geçmiş ders notlarından yararlanmaktadırlar.

Bu konu alanındaki en iyi yayın evi

Sınav sorularına benzer sorular yakalaması sebebiyle adaylar tarafından en çok tercih edilen ve en iyi yayınevi olarak bilinen yayın evi Pegem Akademi Yayınları’dır. Merkezi Ankara olup alanındaki uzman kişilerin hakemliğinde onaylanan kitapların basımını sağlamaktadır. Pegem Yayınları, çıkmış sorulara, konulara ve değişiklik yapılan bilgilere göre kaynaklarını her yıl güncellemekte ve yeni baskı çıkarmaktadır. Özelikle denemelerinde gerçek sınavda çıkma ihtimali yüksek sorular sormaktadır. Genel Kültür kapsamında yer alan tüm kitapların bir arada bulunduğu modüler setler çıkararak adayların tek bir kaynakta birden fazla derse çalışmasını sağlamaktadır.

Adayların en çok tercih ettiği diğer yayınlar nelerdir?

Alanda çok çeşitli yayın evinin bulunması adayların farklılıkları görmesine imkan sağlamaktadır. Pegem yayınlarının ardından Murat yayınları, Yargı Yayın Evi ve Benim Hocam yayınları da genel kültür alanındaki en iyi yayınlar arasında yer almaktadır. Murat yayınlar bu alandaki tüm kitapları bir araya getirerek modüler set oluştururken Benim Hocam yayınları set oluşturmayarak her kitabı tek tek satışa sunmaktadır. Bu yayınların dışında her yayın evinin en iyi olduğu bir ders alanı da bulunmaktadır. Örneğin adaylar tarih konu alanında en çok doğru tercih yayınlarının Tarihin Pusulası kitabını tercih etmektedir. Coğrafyada ise Yargı yayın evinin Kozmik Oda kitapları daha çok tercih edilmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.