Ana Sayfa Sağlık Haberleri Peeling Uygulaması ve Önemi.

Peeling Uygulaması ve Önemi.

Paylaş

Yaz Aylarında Peeling Uyulaması ve Önemi

Yaz aylarında deniz, güneş, kum ve muhteşem bir tatilin hayalini kurarız. Tatile çıkma fırsatını yakaladığımızda ise bol bol güneşlenerek, denizin, havuzun ve dinlenmenin sonuna kadar etkisi altına gireriz. Fakat cildimiz kış aylarından yeni çıkmıştır ve henüz güneşe bu denli maruz kalacak duruma gelmemiştir. Yavaş yavaş ve dozunda bir temas ile, cildimizi koruyarak güneşe çıkarsak cilt sorunlarını, minimum düzeye çekmiş oluruz. Özellikle tatile çıkmadan önce ve tatil döneminin sona erdiği sonbahar döneminde cildinizi lekelerden korumak için bazı püf noktalarına dikkat etmelisiniz.

Cildinize düzenli olarak bakım yaparak cilt kırışıklıkları ve lekelerden mümkün olduğu kadar korunmanız mümkün. Bunu sağlamanın en etkili yollarından biride cildinize düzenli olarak peeling uygulamak.
Peeling ile cildi canlandırmak ve korumak daha kolay bir hale gelecektir.

Yaz aylarında maruz kaldığımız dış faktörler cildimizin yıpranmasına va cansızlaşmasına neden olur. Cildimizi eski ışıltısına döndürmek ve cildi beslemek için en iyi yol peelign yaptırmaktır.

Peeling’in cildimize faydaları ise, cildin nem dengesini düzene sokacak ve yıpranarak bozulan cilt yapısını tazeleyerek eksik bileşenleri onaracaktır.

Peeling uygulaması sırasında, cildimizin üst katmanında yer alan deri tamamı ile soyulacak ve alttan gelen taze cilt yapısı ile daha sağlıklı bir görünüme kavuşacağız. Peeling işlemi sırasında cilt uyarılır ve hücreleri yeniden üretme komutunu verir. Cilt daha parlak, pürüzsüz ve canlı bir hale kavuşur.

Özellikle yaz aylarında peeling uygulamak çok önemlidir, güneşin, dış etkenlerin ve denizin sayesinde cildiniz kaybettiği yapıyı peeling ile yeniden kazanır. Aynı zamanda sadece cilt temizliğinde değil, peeling ile kırışıklıklardan korunmak ve yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmakta mümkündür. Yaşlandığımızda gözeneklerimizde genişlemeler meydana gelir. Düzenli peeling uygulamaları ile bunun önünede olabildiği kadar geçmiş olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.