Ana Sayfa Kadınlar Hakkında 1 Haftada Saç Uzatan Patates Kürü

1 Haftada Saç Uzatan Patates Kürü

Paylaş

Uzamayan saçlar kadınların çoğu zaman kabusu haline gelir. Hele ki saçlarını kestirdikten sonra durumdan memnun kalmayan ve saçlarını bir an evvel uzatmak isteyenler için geç uzayan saçlar gerçekten sinir bozucudur. Bu gibi durumlarda saç uzatma sürecini hızlandırmak için bazı kürler uygulamak işinize yarayabilir. Üstellik bunun için pahalı ürünler alıp avuç dolusu paralar ödemenize de gerek yok. Patatesle saçlarınızı uzatabilirsiniz, evet yanlış duymadınız, saç uzatmak için patates kullanabilirsiniz.

sac uzatma

Sağlık üzerinde ciddi yan etkileri ve zararları olmayan patates kürü ile saçlarınızın uzama sürecini hızlandırabilirsiniz. Doğal bir yöntem olması da işin en güzel yanı. Orta boyda 5 veya 6 adet patatesi yıkadıktan sonra soyun ve çiğ halde blender marifetiyle püre kıvamına getirin. Blender yoksa rendeleyerek ve sonradan ezerek de aynı püreyi elde edebilirsiniz.

Bir tülbendin içine elde ettiğiniz püreyi yerleştirin ve tülbendin üzerinden sıkarak suyunu çıkarın. Çıkan sıvı miktarı az gelirse patateslere bir miktar su ekleyip yeniden sıkabilirsiniz. Elde ettiğiniz patates suyunu saçlarınıza, saç derinizi yumuşak ve dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde uygulayın. Kalan suyu saç uçlarınıza sürerek yedirin. Duş bonesi ile saçlarınızı kapatarak yaklaşık olarak 25 dakika civarı bekleyin ve sonrasında aşırı sıcak olmayan bir suyla iyice durulayın. Bu kürü haftada bir kez yaparak saçlarınızın daha parlak, canlı göründüğüne ve daha hızlı uzadığına şahit olacaksınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.