Ana Sayfa Kadınlar Hakkında 10 Diyet Önerisi İle Zayıflama

10 Diyet Önerisi İle Zayıflama

Paylaş

İnsanların fazla kiloları hayatlarındaki en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. 10 Diyet Önerisi İle Zayıflama Kimi zaman günlük hayatın meşgalesi içinde fark edemeden birçok kilo alınmış ve verilemeyecek hallere ulaşmıştır. Zayıflamak kilo almak kadar olmadığı için uzman yardımı mutlak kaçınılmazdır. Doktor yardımı ve gözetimi yanı sıra bireyin kendi uygulayabileceği bazı basit diyet yöntemleri ve kilo verme öneriler yardımı ile ideal kiloya ulaşmak mümkün olacaktır.

Kilo Vermek Neden Önemlidir?

Bireyin kendi sağlığı, sosyal çevresi, psikolojik yapısı ve hareket kabiliyeti gibi daha birçok sebepler nedeni ile kilo vermek önemlidir. Çevik ve fit bir görünüm sergileyebilmek fazla kilolardan kurtulmak yani zayıflamak ile mümkün olacaktır. Kilo vermek için öncelikle bireyin kendine güveni tam olmalı ve çevresindekilerin desteği pozitif yönde olmalıdır.

Basit ancak etkili 10 adet kilo verme yöntemi şu şekildedir:

1) Yemek porsiyonları küçültülmeli ve mutlaka yemeklerden önce 1 bardak ılık su içilmesi gerekmektedir.

2) Unlu ve şekerli mamuller en aza indirilmeli ve bu gıdalar tüketilse dahi yanında 1 bardak şekersiz sütsüz kahve ile tüketilmesi uygundur. Bu sayede oluşacak yağların yakım aşamasını içilen kahve hızlandırması mümkün olacaktır.

3) İçeceklerden şeker ve süt çıkartılması gerekirken gazlı içecekler şeker deposu olduğundan dolayı tüketilmesi uygun olmamaktadır. Kilo vermek isteyen ve bu nedenle diyet yapan kişi sabırlı ve irade sahibi olması gerekmektedir.

4) Öğle yemeklerinde somon, kırmızı et ve tavuk tüketilmesi gün boyu enerji vermektedir. Bu nedenle akşam yemeğini en aza indirmektedir.

5) Günlük mutlaka 2 litreden fazla su tüketmek gerekmektedir.

6) Sabah kahvaltıları yumurta, peynir, zeytin, domates, salatalık şeklinde doğal ürünlerle yapılmalı ve ayrıca mutlaka 1 bardak ılık süt tüketilmesi gün boyu bireyi tok tutmaktadır.

7) Akşam yatmadan 2 saat önce içilecek bir fincan şekersiz Türk kahvesi bel bölgesinde ki yağların yakılmasında etkili olmaktadır.

8) Öğün aralarında günlük en fazla 4 fincanı geçmemek şartı ile yeşil çay içilmesi gerekmektedir. Yeşil çay açlık hissini baskılayarak gıda alımını azaltmaktadır.

9) Çikolata tüketilecek ise günlük 1 kareyi geçmeyecek şekilde ve bitter çikolata tercih ederek tüketilmesi gerekmektedir.

10) Öğünler sık sık ve azar azar yenilmelidir. Öğüt aralarında 2-3 ceviz veya tercihe göre badem tüketimi kan şekeri ve enerji açısından olumlu etki yaratmaktadır.

Bunlar gibi kolay ama etkili kilo verme yöntemlerinin yanı sıra egzersiz ve bol spor sağlıklı kilo vermede etkili bir çözümdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.