Ana Sayfa Kadınlar Hakkında Aldatılmak !

Aldatılmak !

Paylaş

Aldatılmak Yani kendi hikayende üçüncü tekil şahıs olmak. Her noktasına emek verdiğin o ilişkinin aslında sadece size ait olmadığını anlamak. Sevip, ömrünü adadığın kocanın aslında buna zerre kadar emek vermediğini fark etmektir aldatılmak. Sevginin, saygının, aşkın bir hiçe dönüştüğü, yalanın bulaştığı her şey gibi bunu da yerle bir ettiği bir durumdur aldatılmak. Sizi üzen şey aslında bir yalana sevgiyle tutunmaktır.

Sevginizin karşı tarafı tatmin etmemesi de değildir olay. Olay aslında bir kişilik meselesidir. Nasıl bakıyorsa o kişi hayata onunla ilgilidir. Size yalanı değildir ağzından çıkan. Önce kendisinedir o yalan, sonrasında inançlarına ve sizden önce topluma. Eğer “kaçamak” diye küçültüp biraz daha sevimli  olmaya çalıştığımız aslında diğerlerinden hiçbir farkı olmayan tek seferlik ilişkilerse söz konusu olan, iki taraf için de çıkış noktaları vardır. Bir taraf bir defaydı, hataydı…

Eşler arasındaki denge çocuk olunca kaybolur. Bütün ilgi çocuğa odaklanır. Bundan sonra eşler birbirini aldatamaz. Aldatan kişi o masum çocuğu aldatmış olacaktır. O çocuğun güzel ömründen çalmış olacaktır. Geleceğinden çalmış olacaktır. Hayatın her anında bu karşımıza çıkacak ve bir anlık, bir gecelik, bir günlük yapılan ve devamı gelen bir yanlışın bedelini bir ömür boyu çekmek zorunda kalacaksınız. Geleceğe umutla bakmak yerine mahvettiğiniz evliliğinizin ceremesini çekeceksiniz.

Hayatın hiç adil olmadığını düşünecek hatta o hatanın hayatınızın sonu olduğunu düşüneceksiniz. Psikolojiniz bozulacak depresyona gireceksiniz. Tabi ki bunların hepsi bir varsayımdan ibarettir.

Not: Hiç bir şey affedilmeyecek gibi değildir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.