Ana Sayfa Kadınlar Hakkında Cilt bakımı uygulamasında doğal yöntemler.

Cilt bakımı uygulamasında doğal yöntemler.

Paylaş

Kadınların temel ihtiyaçları haline gelmiş kozmetik ürünleri ile kadınlar ciltleri için, gençleşme, zinde görünüm, güzelleşme amaçlı kozmetik ürün kullanımını gerçekleştiriyorlar. Kozmetik ürünler ile sağlanan güzelliğin yanı sıra cilt bakımı uygulamasında doğal yöntemler ile cildimize bakım yapmamız da cilt güzelliğimize katkı sağlayacaktır.

Cildimizin sağlığını herhangi bir riske maruz bırakmadan bu işlemi sağlamış olacağız. Bu yazımızda sizler ile  gül suyu ve gül kurusu ile hazırlayabileceğimiz  doğal cilt bakımı olanağı sağlayan maskenin aşamaları ve gerekli olan şeyleri sırasıyla anlatalım. Öncelikle gül kurusu ile hazırlayabileceğimiz cilt toniğinin yapımından bahsedelim.

Bu işlem için kaynar su, birkaç yaprak gül kurusu, ebegümeci ve lavanta gereklidir. Kaynar suyun içerisine kurumuş gül yapraklarımızı, ebegümecini ve lavantayı ekleyerek suyun biraz  daha kaynamasını bekliyoruz  demlendikten sonra bu karışımı süzüyoruz. Oluşan bu sıvı maddeyi buzdolabında bekletiyoruz ve tonik kıvamına geldikten sonra cildimize maske olacak şekilde sürüp cilt üzerinde bekletiyoruz .

Yıkadıktan sonra içerisine katılan gül suyu ile biraz daha sıvı hale getirilerek cildimize nemlendirici krem gibi yedirerek uyguluyoruz. Bu işlemi en az 10 gün düzenli olarak uyguladıktan sonra cildiniz de daha canlı, daha sağlıklı, daha temiz, ışıl ışıl bir görüntüye erişebileceksiniz.

Üstelik lavanta, gül kurusu gibi güzel kokulardan dolayı cildimiz üzerinde oluşan kokuyu da çok seveceksiniz. Evde kısa sürede hazırlayabileceğimiz bu kür sayesinde hem kozmetik ürünlerine harcadığımız ücretleri azaltmış oluruz, hem cilt bakımı uygulamasında doğal yöntemlerin kullanımı ile sağlıklı bir şekilde cilt bakım işlemimizi tamamlanış oluruz. Görüldüğü üzere cilt bakımı uygulamasında doğal yöntemlerin kullanılması bir çok açıdan avantaj sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.