Ana Sayfa Kadınlar Hakkında Güzel Bacaklar İçin Peeling Önerileri

Güzel Bacaklar İçin Peeling Önerileri

Paylaş

Bacaklarınızın doğal görünümünün pürüzsüz bir hale gelmesini istiyorsanız evde kolayca hazırlayabileceğiniz kürleri uygulayabilirsiniz. Güzellik merkezlerine güzel bacaklar için avuç dolusu paralar ödemeden de, pürüzsüz, etkileyici bacaklara sahip olmak için yazımızı okumaya başlayın.

Bacaklarınızın düzgün, pürüzsüz, ipeksi bir tene sahip olmasını istiyorsanız öncelikle batık oluşumunun önüne geçmelisiniz. Özellikle epilasyon uygulamalarının yanlış yapılmasından dolayı oluşan batıklar cildin kötü görünmesine neden olur.

Size önereceğimiz peelingleri yaparak cildinizdeki batıkları giderebilir ve aynı zamanda batık oluşumunun da önüne geçebilirsiniz. Evinizde bulunabilecek basit ve ekonomik malzemeleri kullanarak bacaklarınızı daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

pürüzsüz bacaklar

Zeytinyağı Peelingi

Bir kabın içerisine yarım su bardağı toz şeker, yarım su bardağı zeytinyağı ve yarım su bardağı bal koyarak karıştırın. Karışımı elinize geçirdiğiniz plastik bir eldiven yardımıyla önceden jiletle alınmış bacaklarınıza aşağıdan yukarıya doğru sürmeye başlayın ve yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu peelingin haftada 2-3 kez uygulanması batıkların yok olmasında çok etkili olacaktır.

Buz Kürü

Ağda veya epilasyon, jilet gibi uygulamalardan sonra ciltte istenmeyen kızarıklıklar oluşur ve çoğu zaman kırmızı lekeler halinde ortaya çıkan bu durum can sıkıcıdır. Kan dolaşımını rahatlatmak, kırmızı lekelerin oluşumunu azaltarak bacaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Daha sıkı bacaklar için ağda, epilasyon gibi işlemlerden sonra bacaklarınıza buz torbası koyarak kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Limon Peelingi

Bir kabın içine 2 çay bardağı şeker ve yarım su bardağı zeytinyağını ekleyin. Yaklaşık yarım çay bardağı limon suyunu da ekleyerek karıştırın. Önceden jiletle alınmış olan bacaklarınıza yine aşağıdan yukarıya doğru, dairesel hareketlerle bu karışımı yedirin. Haftanın 4-5 günü uygulayabilir ve etkisini gözle görebilirsiniz.

Kahve Maskesi

Kahve içmeyi sevenlerdenseniz kahvenizin telvesiyle bacaklarınızı da güzelleştirebilirsiniz. İçtiğiniz kahveden artan telveleri bacaklarınıza masaj yapar gibi sürdüğünüzde hem batıklarınızdan kurtulur, hem de pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.