Ana Sayfa Hijab Moda Hijab Kadın Modası

Hijab Kadın Modası

Paylaş

Günümüzde tesettürü modern hayata getiren bir akım olan hijab kadın modası, Farz olanın aksine farz dışı bir uygulama olsa da kendini Müslüman ve tesettürlü olarak sayan bayanların teselli kaynağı olmuş durumda. Tesettürün anlamı Avret mahallerini belirgin olmayacak şekilde kapatmaktır. Sadece kadınlara değil erkeklere de bu farz kılınmıştır. Konunun başında bu uyarıyı yaptıktan sonra siz modern hijab modası takipçilerine hitap etmeye başlayabiliriz.

hijab

Hijab akımı Dubai başta olmak üzere sırasıyla Amerika, Cüba Arap Emirlikleri gibi ülkelerde Müslüman bayanların uyguladığı tesettür modasından ibaret. Şu zamanlarda sosyal medya üstünden ürün satışı yapmak için ülkemizde türeyen bu akım, oldukça dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir.

Genel olarak farz olarak kurallara uyulmaksızın avret mahalleri kapatılmak sızın, yapılan ve kendini hem tesettürlü hem seksi olarak addeden kadınların hayalperestliğinden ibaret. Kapalı olmayan kısmın bu tür hijablara karşı tutumu da oldukça enteresan. “Kapanıyorsan adam gibi kapan” diyende var. “Çok güzel olmuş neydi o kara çarşaf öyle” diyende. Ama bu olayın temelinde bir kızın aile baskısı görüp kapanma kararı verdikten sonraki hali yatıyor. İsteksiz popülarite olsun diye diğer hemcinsleri ile yarışmak için aynı seviyeye gelebilme arzusu yatıyor.

hijab

Bayanların bu denli sosyal medya tuzaklarına düşmesi erkeklerin şehvetini oldukça arttırmakta ve bu sosyal medya hijab fenomenlerinin takipçilerinin %67 si erkek takipçilerden oluşmaktadır. Gizem her zaman şehvet ve arzu uyandırır. Bu hijab akımı kadınlardaki seksapeliteyi oldukça arttırıyor.

İnstagram hijab fenomenleri aldıkları reklamlar ile oldukça iyi gelir elde ediyor. Her kapalı kadın tesettürlü olarak adlandırılmıyor. Hijab akımı Müslümanlıkla ilişikli bir durum olmaktan ziyade moda akımı olarak tarihteki yerini alacaktır.

Değerli yorumlarınızı bu yazının altında bizlere iletebilir sizde söz sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.