Ana Sayfa Teknoloji Haberleri İnstagram Son Görülme Kapatma

İnstagram Son Görülme Kapatma

Paylaş

İnstagram‘ ın son güncelleme ile yaptığı ve kullanıcıları pek memnun etmeyen instagram son görülme işlemi uygulamaya eklenmiş durumda. Sizlere instagram son görülme kapatma işlemi nasıl olur anlatacağız. Hemen hemen herkesin bu duruma karşı çıktığı ve instagram’ın buna bir şey yapamayacağı gerçeği kullanıcıları bu özelliği kapatmak için arayışa soktu.

İnstagram Son Görülme Kapatma

Instagram son görülme özelliği nedir?

Instagram IOS ve Android platformda Whatsapp’ den bildiğimiz mavi tık olayını getirdi ve yazışmalarda görüldü ibaresi çıkmaya başladı. Kısaca bu özelliği açıklamak gerekirse artık Instagram son görülme özelliği ile birlikte kullanıcılar, arkadaşlarının ne zaman aktif olduğunu görebilecek, yazdığı mesajı okuyup okumadığını ne zaman gördüğünü öğrenebilecek.

Bu özelliğin en güzel özelliği ise kapatılabilir olması. Şimdi sizlere bu özelliği nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Instagram son görülme özelliğini kapatmak isteyen kullanıcıların yapması gereken ise oldukça basit. Şu adımları izleyerek Instagram son görülme zamanı özelliği kolay bir şekilde kapatılabilir: Instagram mobil uygulamasına giriş > Instagram profil bölümüne geçiş > Sağ üstteki ayarlar simgesine tıklanması > Listedeki “Ayarlar” başlığına ulaşılması > “Hareket Durumunu Göster” seçeneğinin kapalı hale getirilmesi.

İnstagram Son Görülme Kapatma

Burda görüldüğü üzere bu özelliği kolay bir şekilde kapatabiliyoruz. Instagram kullanıcısı iseniz ve İnstagram Son Görülme özelliğini kapatmak istiyorsanız sizde yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.