Ana Sayfa Seo-Makale Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Paylaş

Merhaba Sanal Parkur takipçileri. Sizlere makale yazarak para kazanmak hakkında bir kaç detay anlatacağım. Websitelerinde sitelerin akışı ve güncelliği çerçevesinde ihtiyaç duyulan öğretici, yönlendirici ve bilimsel yazılara genel olarak makale denilmektedir.

Bilindiği üzere makale piyasası özellikle sitelerine hit çekmek isteyen webmasterler için oldukça kullanılan bir yöntem. Ama her işin bir ehli olduğu gibi makale işlerinde uzmanlık gerektiren bir durum. Uzmanından istenen bir makale sitenize oldukça hit kazandıracağı gibi Google’ de de sizi üst sıralara taşıyacağı aşikardır. Ama bu makaleleri yazarken yazarların dikkat ettiği önemli detaylar vardır ki bunlar can alıcı detaylardır.

Öncelikle makale yazmak için gerekli bir birikime ihtiyaç vardır. Makale yazmadan önce araştırmalar yapılıp yazılacak konular üzerine doneler elde edilmelidir. Ama makale yazmakta en önemli detay makalenin konusudur. Google Trend‘den araştırılıp aylık güncel google arama motoru bilgilerine göre konu başlıkları oluşturulmalıdır.Makale yazan yazarın SEO hakkında bilgi sahibi de olması gerekir. Yazılan makalenin anahtar kelimeleri özenle seçilip konu içinde kullanılmalıdır.

Bizim araştırmalarımıza göre 2 çeşit makale vardır.

1- Genel Zamanlı Makale;

Genel zamanlı makale dediğimiz zaman, aklınıza konunun güncelliği hiç bitmeyecek kişiden kişiye değişmeyecek makale ve yazılar gelmelidir. Mesela örnek vermek gerekirse “abdest nasıl alınır” Bunlar değişmeyecek güncellenmeyecek konulardır.

2-Güncel Zamanlı Makale;

Güncel zamanlı makale aslında ağırlıklı SEO bilgisi isteyen makale tipidir. Mesela örnek vermek gerekirse bugün 10 ağustos sonraki 1 ay için insanların önemli saydığı günler. Bunlara örnek vermek gerekirse 17 ağustos 1999 depremi. 10 Ağustos’ da bu konu hakkında bir yazı yazıp yayınladığımız zaman 17 ağustos aramalarında yüksek miktarda hit almamız söz konusudur. Tabi bu makaleler sürekli yenilik isteyen makaleler. Ben böyle bir makale yazdığım zaman 25 Ağustos’da siteden kaldırırım. Çünkü amacıma ulaşmış gerekli hiti siteme sağlamış olurum.

Makale sektörü günümüzde oldukça revaçta olan güncel para kazanma sanatlarından biridir. Günümüzde makale yazarlığından ek gelir elde etmek mümkündür. Genel bilgi ve tecrübelerinizi TDK kurallarına uygun bir şekilde yazıya aktarabilir bizim gibi genel blog sitelerinde yayınlanması halinde belirli ücretler kazanabilirsiniz.

Diğer İnternetten Para Kazanma konuları hakkında bilgi almak için linke tıklayarak diğer konumuzdan bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.