Ana Sayfa Genel Nargile Kafeler ve Gece Kulüpleri Ne Zaman Açılacak

Nargile Kafeler ve Gece Kulüpleri Ne Zaman Açılacak

Paylaş

Tüm dünyada yaşanan covid-19 salgınından dolayı tüm dünya genelinde çeşitli önlemler alındı. Bu önlemlere ülkemiz oldukça sıkı tedbirler ile karşılık verdi. Fakat tüm kısıtlamalar bir bir esneklik gösterdiği halde nargile kafeler ve gece kulüpleri hala kapalı durumda ve hizmet vermemektedir.

Tiyatro salonları, sinemalar bir bir açılırken hala nargile kafeler ve gece kulüplerinin açılması oldukça tepkilere yol açmaktadır. Nargile kafe ve gece kulüpleri işletmeleri artık dayanamadıklarını ve bir an önce açılmalarını talep ediyor. Haklı olarak tüm önlemleri alıp zarardan dönmeyi talep ediyorlar.

Kiralar birikmiş elemanlar işten çıkarılmış ve bununla birlikte esnafa verilen hiç bir destek bulunmamaktadır. Esnafın artık dayanacak gücü olmaması ve seslerinin devlet yöneticileri tarafından duyulmaması oldukça ilginç bir durum. Vergiye gelince vergilerin bir bir talep edilmesi ve bununla birlikte dükkanların kapalı olması trajikomik bir olay.

Gece kulüpleri ve nargile kafalerin ne zaman açılacağı ile ilgili bir bilgide verilmeyip esnafı bataklığa sürüklemek ne derece doğru bilmiyorum.

Öte yandan karşılıksız para basılıp Ankara’ da dayısı olana yapılan yardımlardan esnaf oldukça rahatsız. Ekonominin daha da kötüye gitmesi ve hala ekonominin iyi olduğunun savunan hükümet yetkilileri daha durumun önemini kavramamış gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.