Ana Sayfa Seo-Makale SEO da Yapılan Hatalar

SEO da Yapılan Hatalar

Paylaş

Seo da yapılan hatalar nelerdir diye bir araştırma yaptık ve bu araştırmayı sizler için paylaşıyoruz.

Hepimiz Google kullanıyoruz. Çoğumuz demiyorum, çünkü ezici bir galibiyeti olduğunu herkes biliyor Google’ nin. Yazılan özgün bir makale, güzel bir konu, güzel resimler, seoya uyumlu makaleler derken bir karmaşanın içine giriyoruz. Oysa ki biraz basit düşünmek ve kullanıcı gözüyle ziyaretçi gözüyle baksak her şeyin farkına varacağız.

HEDEF KİTLE

Hedef kitlemizi seçmemizden ziyade bu hedef kitlenin Google‘ yi nasıl kullandığını bilmek daha çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse bu hedef kitlemiz bizim yazdığımız bir makaleyi arama motorlarında nasıl arıyor, ve bu konu hakkında aradığı öncelik nedir. İşte tamda bu konu makalemizde, haberimizde işlememiz gereken anahtar kelimeleri bize gösterecektir.

YAZININ SADELİĞİ (ÖĞRETİCİLİĞİ)

Yazdığınız yazı direkt olarak kullanıcıya hitap etmeleri ve yer yer empatiye yer verilip kullanıcı gözüyle hazırlanmalı ve seo için anahtar kelimeler bu doğrultuda hazırlanmalıdır. Laf dolambaçlığı yapmadan eveleyip gevelemeden direkt olarak ne anlatmak istediğinizi yazmanız ve en kısa yoldan kullanıcıyı sonuca ulaştırmanız çok önemlidir.

Sonuç olarak insanlar hep arayış içindedir. İnsanlara aradığını vermek gerekir ki onlar mutlu ve tatmin olsun. Bizde işimize bakalım. Bu konuya geldiysen amacın nasıl seo yapıp siteme hit çekerim olmalıdır ki bu söylediğimiz konulara el atarsanız sizde bizim gibi sonuç odaklı iş yapabilirsiniz. Neden mi çünkü buraya kadar geldiniz hala okuyorsunuz. Bu akışkanlık insanlara zamanın nasıl geçtiğini ve sitede ne kadar uzun süre kaldığını farkettirmiyor ve merak uyandırıyor.

Bu internet mecrasında yeri geliyor çakal aslanı yutabiliyor. İlimin yanında akıllı olmakta gerekir ki uğraşınız size olumlu olarak dönsün. Bu yazıyı bu şekilde 2000 kelime olarak yazabilirdim. Ama sizin anladığınızı düşünüyorum. Fazla kasmayın ve bunun gibi direk kullanıcılara istediğini verin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.