Ana Sayfa Seo-Makale Seo İçin Neden WordPress Tercih Edilir ve Önerilir

Seo İçin Neden WordPress Tercih Edilir ve Önerilir

Paylaş

Herkes bilir ki wordpress son zamanlarda Kullanım sayısındaki artışla hemen hemen her website kurmak isteyenlerin vazgeçemediği bir portal sistemi olmuştur. Ki zaten genellikle wordpress seo açısından yararlı olur derler. Kimisi bunu bilerek Söyler kimisi ise birisinden duymuştur. Ben burada size bunun nedenlerini anlatacağım. WordPress i kullanırken yararlarını ve avantajlarını iyi bilmek gerekir ki sizlere hem kolaylık sağladın hem de Google de ön sıralarda olmanızı.

Seo İçin En Uygun Portal Sistemi WordPresstir. Neden Mi ? 

+ Site içi linklerde kullanıcılara sunduğu kolaylık tartışılmaz bir yararıdır. İndexleme hızında gözle görülür Artış sağlamaktadır.

+ Ziyaretçileriniz istediği bilgiyi sitenizde çok rahat bulabilir ve bunu çok kolay bir şekilde paylaşabilirler.

+ Sef özelliği SEO açısından önemli bir özelliğidir.

+ WordPress te eklentiler sürekli güncellenir ve gelişime Açıktır. WordPress in kendi paneli içerisinden bu eklentileri indirebilir ve de indirdiğiniz eklentileri bu panel üzerinde Güncelleyebilirsiniz.

Başlıca Kullanılan Seo Eklentileri Aşağıdaki Gibidir.

1. WordPress SEO by Yoast

wp yoast seo

En iyi SEO eklentilerini dikkate alacak olursak, WordPress SEO by Yoast teknik optimizasyon yönleriyle yardım dikkat çekerek, özellikleri geniş bir yelpaze sunmaktadır, aynı zamanda kaliteli içerik oluşturmanıza da yardımcı olmaktadır. Bu eklentinin en önemli özellikleri şunlardır: sayfa analizi, otomatik olarak meta etiketleri optimize etme ve ekleme, link öğeleri, XML site haritaları, RSS optimizasyon, .htaccess ve robots.txt dosyaları düzenleme, sosyal medya entegrasyon, fonksiyonları içeri ve dışarı aktarma, Google News SEO modülü vb.


2. All-In-One SEO Pack

all in one seo wp sanalparkur

Siteniz için bir başka SEO özelliklerine sahip sağlam WordPress eklentisi de “All-In-One SEO pack”. Bu eklenti otomatik olarak arama motorları için başlıkları optimize etme ve meta etiketleri üretme gibi temel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda Google Analytics desteği, özel sayfa türleri, gelişmiş canonical URL’ler, sayfa navigasyon linklerin ince ayarlamaları ve işlevselliğini genişletmek için dahili API gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu eklenti aynı zamanda kopya içerikleri önlemenizi sağlar, ve WP e-Ticaret siteleri için SEO entegrasyonu sağlayan eklentilerden biridir.


3. SEO Ultimate

seo ultimate wp sanalparkur

Bir başka SEO eklentilerinden biri de bazı güçlü özelliklere sahip olan SEO Ultimate eklentisidir. Bu eklenti size başlık etiketlerini, meta açıklamaları yeniden yazmanıza ve iç linkler için anchor text (çapa metin) oluşturmakta yardımcı olacaktır. Bazı gelişmiş özellikleri şunlardır: rich snippet oluşturma, yazar vurgulayıcı, link maske oluşturma, canonical URL’ler, 404 sayfası, kalıcı tweaker vb optimize özelliklerine sahiptir.


4. FV Simpler SEO Pack

FV Simpler SEO Pack sanalparkur

FV Simpler SEO Pack eklentisi de diğer SEO eklentilerdeki gereksiz özellikleri kaldırmaktadır, örneğin arama motorları meta anahtar kelimeleri dikkate almaz, böyle özellikleri de FV Simpler SEO Pack eklentisi devre dışı bırakır. Bazen WordPress kullanıcıları makale oluştururken anahtar kelime etiketleri ve meta açıklama kısmına anahtar kelimeleri girmekte sıkıntı çekiyorlar. Bu eklenti de  gelişmiş fonksiyonlarıyla sitenizi optimize etmenizde kolaylık sağlayacaktır.


5. Scribe for WordPress

Dayanıklı WordPress eklentilerinden biri de Scribe eklentisidir, içerik pazarlama araçları, optimizasyon ve etkileşim gibi hizmetleri sağlar. Bu eklentiyle sitenizin sosyal medya optimizasyon ayarlarını da yapabilirsiniz. Scribe eklentisinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de yukarıdaki SEO eklentileriyle aynı anda çalışabilmektedir. (örneğin Yoast + Scribe gibi)

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.