Ana Sayfa Genel Soyağacı Şehit Sorgulama Milli Savunma Bakanlığı

Soyağacı Şehit Sorgulama Milli Savunma Bakanlığı

Paylaş

E-devletin soy ağacı uygulamasından sonra MSB’nin soyağacı şehit sorgulama projesi başlattığını sizlere duyurmak istiyoruz. MSB tarafından vatandaşların hizmetine sunulan bu proje çok kısa zamanda çok büyük bir ilgi gördü. Vatandaşlar kısa bir süre önce e-devletten soy ağacını öğrenip merakını giderirken şimdide soyağacı şehit listesi ni görebilecek.

Aile büyükleri arasında şehit isimlerini şehit olduğu yerleri öğrenebileceğiniz bu sistem sayesinde ceddinizle bağınızı pekiştirmekle beraber, zamanında dedelerinizin yazılmış olunan bu kahramanlık hikayelerine şahit olduğu bilgisiyle onur ve gururu yaşayacaksınız.

Bu uygulamayı duyan vatandaşlar MSB’nin sitesine akın etti. MSB yoğunluktan dolayı hizmeti geliştirmek adına askıya almış durumda. Lakin aşağıdaki linke tıklayarak soyağacınızdaki şehitleri görebilirsiniz.

SOYAĞACI ŞEHİT SORGULAMA EKRANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN.

Şehit sorgulama nasıl yapılır ?

Yukarıdaki linke tıklayıp kimlik bilgilerinizi girdiğiniz taktirde soyağacı şehit listesi ni görebilirsiniz.

Şehit sorgulama ekranında;

Şehit tespit sisteminde, 1853 Kırım Savaşı, 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı, 1897 Osmanlı-Yunan Savaşı, 1911 Trablusgarp Savaşı, 1912-1913 Balkan Savaşı, 1914-1918 Birinci Dünya Savaşı, 1919-1922 Kurtuluş Savaşı, 1950-1953 Kore Savaşı, 1853-1928 Muharebe Dışı Diğer Şehitler ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşenlerin soyağacı şehit sorgulama bilgilerine ulaşılabiliyor.

Bu sistemle birlikte vatandaşlar soyağacı şehit sorgulama ni görebiliyor. Milli Savunma Bakanlığı böylelikle 2008 de başlatmış olduğu projeyi nihayete erdirip vatandaşların hizmetine açmıştır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.