Ana Sayfa Genel Yurtiçi Tatil İçin 5 Öneri

Yurtiçi Tatil İçin 5 Öneri

Paylaş

Dünya üzerinde dört mevsime sahip, her bir yanı cennet olan ülkelerden bir tanesi de hiç şüphesiz Türkiye’dir. Yurtiçi tatil önerileri için Batıdan doğuya, güneyden kuzeye; her bir köşesinde çeşitli aktivite imkânları sunan bu cennet ülkede yaz-kış istenilen etkinliği bulmak mümkün. Yurtiçi tercih edenlere işte bir kaç tatil için öneri :

Akyaka:

akyaka tatil yeri

Muğla’nın Gökova Körfezinde bulunan mavi ve yeşilin buluştuğu, gidenlerin aklından çıkmayan cennet kasaba Akyaka. Küçüklü büyüklü plajları, kite sahilleri, butik otelleri, otantik mekanları ile aşık olunası bir yer. Akyaka demek huzur demektir. Huzur dolu bir yaz için tercih edenlerin gidip görmesi gereken bir yer.


Datça :
Datça tatil yeri
Muğla’nın ilçelerinden olan Datça, Muğla merkeze yaklaşık üç saat uzaklıktadır. Masmavi denizi ile insanı kendinden geçiren bu yer kesinlikle dinlenmek için tercih edilmesi gereken yerlerden biridir. Datça balını denemeden dönmeyiniz. Balın ve Datça’nın tadı damağınızda kalacaktır.

Bodrum :
bodrum tatil yeri
Eğlence, deniz, kum, güneş yer alıyor. İşte Bodrum. Muğla’nın nüfusu en fazla olan ilçelerinden biri olan bu yer, tatilciler için sınırsız eğlence imkânı sunuyor. Bodrum, gidip de sıkılabileceğiniz bir yer değil, her yanında sizleri bekleyen ayrı bir dünya var. Tekne turlarına katılıp tertemiz koylarını ziyaret etmeyi unutmayınız.

Marmaris, Selimiye :
marmaris tatil yeri
Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı Selimiye köyü gidenleri adeta büyülüyor. Mavinin en güzel tonlarının buluştuğu koy, temizliği ile dikkat çekiyor. Köyde büyük otellerden ziyade küçük butik oteller bulunmaktadır. Bir kaç gün gidip bütün senenin yorgunluğunu atmak için tercih edilebilecek yerlerden.

Dalyan :
dalyan tatil yeri
Muğla ilinin güzel ilçelerinden olan Dalyan, Köyceğiz Gölü’nün Akdeniz ile birleştiği noktada yer almaktadır. İlçede doğal güzelliklerin yanında tarihi zenginlikler de bulunmaktadır. Ayrıca ilçede bulunan İztuzu plajı Karetta kaplumbağalarına da ev sahipliği yapıyor. Tarih ve doğa meraklılarının kesinlikle görmesi gereken yerlerden biridir.
Bir başka yazımızda da Karadeniz bölgesine ait tatil yerlerini değerlendirip inceleyip sizlere sunmak istiyoruz. Bu yazı hakkındaki tecrübe ve düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletmeniz, önümüzdeki yazılarımıza ışık tutacaktır. Yazı hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz. Hepinize mutlu huzurlu ve bol keyifli tatiller diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.