Ana Sayfa Genel Zorunlu Trafik Sigortası Kaç Taksit ?

Zorunlu Trafik Sigortası Kaç Taksit ?

Paylaş

Trafik Sigortasında Taksit Sayısı Değişir mi?

            Zorunlu trafik sigortası Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta tahsilatında taksit sayısı poliçenin yapıldığı Şirkete, Arabanın ve Araç sahibin hasar / hasarsızlık kademesine göre farklılık gösterir.

 Trafik Sigortasında Taksit Sayısı Kaçtır?

            Sigorta Şirketi riskli gördüğü araç için poliçeyi peşin / tek çekim olarak tahsil edip taksit yapmaz. Hasarsızlık kademesi yüksek olan ve hasar surprimi uygulanmayan yeni tescil sıfır ve ikinci el araçlarda nakit, havale, eft olarak ödeme yapılabileceği gibi 5 taksite kadar da taksit yapılmaktadır.

            Primleri, aracın kullanım şekli, marka ve modeli, yaşı, hangi ile kayıtlı olduğu, hasarsızlık kademesi, aracın ya da ruhsat sahibinin TC Kimlik Numarasına kayıtlı daha önceki hasar hasarsızlık durumu gibi kriterler belirler.

 İnternetten Trafik Primini Öğrenebilir miyim?

 SBM nin ilgili sayfasından TC / Vergi No ve plaka bilgisi ile trafik primleri liste halinde çıkmaktadır.

 En doğru sonuç için Sigorta Acentelerinden teklif alınmalıdır.

 2019 Yılı İçin Teminat Limitleri Nedir?

 Araç Başına Maddi Limitler 36.000,00 TL

 Kaza Başına Maddi Limitler 72.000,00 TL

 Ölüm – Sakatlık Şahıs Başına Limitler 360.000,00 TL

 Ölüm – Sakatlık Kaza Başına Limitler 1.800.000,00 TL

 Sağlık Giderleri Şahıs Başına Limitler 360.000,00 TL

 Sağlık Giderleri Kaza Başına Limitler 1.800.000,00 TL

            Zorunlu Trafik Sigortasının teminat limitlerinin ne olacağını Hazine Müsteşarlığı belirler. Bütün sigorta şirketleri de aynı güvenceleri ve aynı limitleri uygulamakla yükümlüdür. Trafik sigortalarında serbest tarifeye geçilmiş olsada haksız rekabet olmaması için son yıllarda tavan taban prim uygulamasına geçilmiş olup Şirketler arasındaki fark minimuma inmiştir. Şirket Trafik poliçesini kesmek istemez ise taksit yapmaz.

 Trafik Sigortasında Kademeler Nedir?

            Zorunlu Araba poliçesi yaptıracak araçlar ile hasarsızlık indirimi olmayan ikinci el araçlar dördüncü basamaktan prim ödemesi yapar. Hasar yapılmadığı her yenileme yılında beş altı ve yedinci basamağa kadar indirim uygulanır. Yedinci basamak indirimin uygulandığı son basamaktır. Dördüncü basamaktan sigortasını yaptırmış bir kişi hasar kaydı ile karşılaşırsa bu durumda üç iki ve birinci basamağa kadar düşecektir. Birinci basamakta olan araç primi 0 zamlı olarak öder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.